Clients

Producers

Tom McKillip, John Ellis, Jay Buettner, Micah Wilshire, Mitch Merrett, Paul Shatto, Simon Kendall, Jeff Johnson, Shaun Verreault, Richard Sales, Rob Begg, Kelvin Funkner, Mike Norman, Darren Savard, Darcy D, Carly McKillip, Andy Boldt, Mike Sanyshyn, Cory Shaber, Bryan Steeksma, Jason Barry, Dan Swinimer, Jordan Orbek, Ted Tosoff, Paul Laine, Andreas Schuld, Clint Van Blanken,

Engineers

Paul Shatto, Ken Friesen, John Ellis, Jordan Orbek, Michael Behm, Jason Barry, Kelvin Funkner,

Studio Musicians

Drums:  Pat Steward, Phil Robertson, Jerry Adolphe, Chris Meister, Geoff Hicks, Rick Fedyk, Flavio Cirillo, Toby D, Matthew Atkins,

Bass: Dennis Marcenko, Rob Becker, Ryland Haggis, Norm Fisher, Darren Parris, John Dymond, Shane Hendrickson, Brian Newcombe,

Guitar: Jay Buettner, John Ellis, Darren Savard, Shaun Verreault, Paul Pigat, Tom McKillip, Jim Woodyard, Erik Reed. Andreas Schuld,

Keys: Darryl Havers, Simon Kendall, Kristian Alexandrov, John Webster, Chris Van Sickle. Tilden Webb, Graeme Coleman

Fiddle-Mandolin: Mike Sanyshyn

Steel-Banjo: John Ellis

BG Vocals: Gord Maxwell, Karen Lee Batten, Kelly Brock, Britt McKillip, Shannon Gaye

Artists

CCMA, CMT, One More Girl, Aaron Pritchett, Lisa Nicole, Damn Fools,

Meghan Patrick, Meredith Shaw,  Hayley Sales, Speed Control

Rocket Science, Colin Wiebe, Mike Bertini, Wes Mack, Paul Laine

Tom Jackson, George Canyon, Kylee Epp, Jessie Farrell, Jesse Burch

Ridley Bent, Karen Lee Batten, Billy J White, Codie Prevost, Thornhill,

The Gords, Amanda Thate, Beamer Wigley, Shari Ulrich, Amy Nelson,

Dave Hartney, Robyn and Ryleigh, Mike and Tianna Sanyshyn, Dave Mercer,

Kenny Hess, Joe McDonald, Ross Roteliuk, John Donnelly, Fraser Valley Quartet,

Champagne Republic, Todd Richard, Steel Toe Boots, Andreas Schuld,

Iron Kingdom, Jay Semko, Johnson Brothers, Becca Hess,

Stacey McKitrick, Ron Irving, Michael Shellard, Roger Dalton,

Chris Ronald, Cole Armour, Wyatt, Taylor James, Allison Altherr,

Dave Forsberg, Jack Jackson, Kristal Barrett, Merv Tremblay,

Sweet Presence, David James, Brad Darrid, Bruce Coughlan,

Luke Isaac, Mark Wolfe, Stephanie Spence, Greg & Louise Weir,

Sky Wyatt, Cities Under Fire, Craig Brooks, Chris Buck,

Jayc Harold, Angela Harris, Jonas Falle, Jeanette O’Keeffe,

Geoff Robertson, Valley Voices, Michael Vincent, Sidney York,

Edith Fehr, Chanda Cooper, Gary Durban,  Johnny Demarco,

Georgia Brumey, The Heels,  New Yank Yorkies

Geoff Gibbons, Crash Course Rebels, Duane Steele, Goby Gatt,

Jackson Hollow, Jason Ratzlaff, Johnny Johnson, Pearl Cousins,

Ryan Evans, Sean Oshea, Shannon Lynn, Swing Inc.  Tarl Feser, Leslie

Mounteney ,Lloyd Tosoff, Doja, Dakota Pearl, Doug Folkins, Roy Duquette,

Todd Hyland, Jesse Allen Harris, Kim Elton, Ivan Boudreau, Christian Alexandrov,

Tyler Mithrush, Tommy West, Portraits of Us Duo,